اخبار حوزه زنان

اخبار حوزه زنان (442)

دانشگاه اسلامی 'ام القری' مکه، 27 دانشجوی دختر را به دلیل داشتن ظاهری مردانه و صورت های بدون آرایش از دانشگاه اخراج کرد.
 
 حجت الاسلام زیبایی نژاد با اشاره به اهمیت دیدگاه های علامه طباطبایی در حوزه جنسیت، گفت: علامه طباطبایی بستر نظریه پردازی جنسیتی را برای علما فراهم کرده است.
حجت الاسلام محمد رضا زیبایی نژاد، رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده حوزه علمیه قم در روز پنجم اسفند در همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره)» که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به این که علامه طباطبایی(ره) در دورانی متولد شده و می زیسته اند که محل تلاقی اندیشه و تفکرات مختلف در دوران معاصر بوده اند، گفت: مقطع زمانی که زندگی ایشان محل تلاقی چند جریان فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده است که همین موضوع سبب شده که ایشان در عرصه ها و علوم مختلفی نظریه پردازی کرده و دست به قلم شود.
 
 مسؤول اتحادیه انجمن های اسلامی خراسان رضوی از برگزاری کنگره بین المللی زنان مجاهد مسلمان در سال آینده از سری برنامه های فراملی طرح لشکر فرشتگان خبر داد
  حوائجی، مسؤول اتحادیه انجمن های اسلامی خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه لشکر فرشتگان «آشنایی با دوره های سرگذشت پژوهی و پاسداشت زنان مجاهد مسلمان» در اتحادیه انجمن های اسلامی استان شامگاه پنجشنبه 5 اسفند درباره این طرح گفت: لشگر فرشتگان از سال 92 در امتداد طرح همکلاسی آسمانی به صورت تخصصی در حوزه دختران مطرح شد و از سوی اتحادیه انجمن های دانش آموزی سراسر کشور همه ساله عملیاتی می شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود مدنی» بر ضرورت تقویت دانش‌آموختگان جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) تأکید و عنوان کردند: دانش‌آموخته این موسسه باید مبلغ، پژوهشگر، نویسنده و یا مدرس باشد و این موضوع از جمله اهداف جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) است.
راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی زنان در شرایطی مطرح می‌شود که یکی از وعده‌های نخستین صدارت شهیندخت مولاردی بر معاونت زنان ریاست جمهوری در دولت یازدهم دستیابی به یک بانک اطلاعاتی جامع برای زنان سراسر کشور بود.
صفحه1 از89