اخبار حوزه زنان

اخبار حوزه زنان (355)


مدیر اجرایی مرکز نشر هاجر از اجرای طرح هدیه افضل در مدارس علمیه خواهران کشور خبر داد.

 احمد شایانفر، مدیر اجرایی مرکز نشر هاجر  گفت: انتشارات مکتب وحی تعداد 370 جلد کتاب از مجموعه آثار آیت‏ الله سید محمدحسین حسینی طهرانی را در این طرح به کتابخانه مدارس علمیه خواهران اهداء نمود.

والدین مسلمانی که حاضر نبودند دخترانشان در کلاس‌های شنای مختلف شرکت کنند، قصد راه اندازی یک مدرسه خصوصی اسلامی در سوئیس را دارند.

 والدین مسلمان سوئیسی که به شرکت دخترانشان در کلاس‌های مختلط شنا معترض بودند اعلام کردند که یک مدرسه اسلامی خصوصی راه اندازی خواهند کرد.

پس از اینکه دادگاهی در سوئیس شرکت کلاس آموزش شنای مختلط را برای دختران مسلمان اجباری اعلام کرد، این خانواده مسلمان سوئیسی عهد کردند که یک مدرسه اسلامی خصوصی برای تفکیک پسران از دختران تشکیل دهند.
 

مراسم تودیع و معارفه رئیس مؤسسه آموزش عالی بنت الهدی با حضور آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه برگزار شد.

مدیر دوره مطالعات زنان دانشگاه مجازی المصطفی از راه‌اندازی رشته « معارف اسلامی و مطالعات زنان » در این دانشگاه مجازی خبر داد.

آیت الله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران گفت: در مراحل علمی، هر کمالی برای مرد باشد برای زن نیز هست و زن می تواند مجتهد و فقیه نامی باشد.

جمعی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار اظهار داشت: دین برای تکامل انسان است و خداوند دین را برای همه انسانها آورده است از آن جهت که انسان است و نه اینکه مرد یا زن است و وظایف زن و مرد را بر اساس خصوصیت های بدنی آنها مشخص نموده است.

صفحه1 از71